Najlepze Sprawdź Atrakcje w naszej okolicy
Nasze rodzime Termy Zakopiańskie
Termy zakopiańskie to świetna propozycja na spędzanie wolnego czasu, niezależnie od pogody! Znajdziecie tu świetne rodzinne baseny ale też kilka dodatkowych atrakcji.
Na miejscu znajdziecie strefę saun, grotę solną, kręgielnię, restaurację, salę zabaw, siłownię, centrum rehabilitacji i zdrowia, naukę pływania, ściankę wspinaczkową, baseny wewnętrzne oraz basen zewnętrzny, zjeżdżalnie, rwącą rzekę, huśtawkę wodną i jeszcze kilka fajnych niespodzianek.
Jak daleko? 2,7 km, więcej na Aqua Park Zakopane
Termy Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej
Relaks w wodzie termalnej czeka na Ciebie w Bukowinie Tatrzańskiej. Możesz tutaj korzytać z basenów wewnętrznych i zewnętrznych.
Termy Bukovina to świetna propozycja na relaks dla dorosłych i dla rodzin z dziećmi. W basenach znaleźć można wodę siarczanowo-sodowo-wapniową, która wykazuje właściwości lecznicze ii wydobywana jest z głębokości 2400 metrów z północno-zachodniego zbocza Wysokiego Wierchu.
Jak daleko? 14,3 km, więcej na Termy Bukovina
Terma Bania Białka Tatrzańska
Terma Bania to świetne miejsce na relaks w Białce Tatrzańskiej. Z pewnością warto ją odwiedzic szczególnie latem, ponieważ na zewnątrz znajdziecie dużo atrakcji dla dzieci.
Kompleks tworzą baseny zewnętrzne i wewnętrzne, napełnione wodą termalna o temperaturze 34 - 38°C. Woda w Termie Bania pozyskiwana jest z głębokości 2500 metrów, a jej poczatkowa temperatura to 78°C.
Jak daleko? 22,1 km, więcej na Terma Bania
Termy Siarkowe Gorący Potok w Szaflarach
Gorący Potok to obiekt w głównej mierze działający na świeżym powietrzu. Warto go odwiedzić, ponieważ znajdziemy tam wodę inną niż w powstałych termach na Podhalu.
Woda w basenach to woda siarkowa, bogata w minerały i mikroelementy. Gorący Potok słynie z bardzo ciekawych wydarzeń organizowanych w basenach, w tym dyskotek! Polecamy.
Jak daleko? 13 km, więcej na Termy Gorący Potok
Termy Chochołowskie Chochołów
Termy Chochołowskie to, jak do tej pory, największy kompleks basenów termalnych w naszym kraju.
Powierzchnia wody w basenach ma w sumie niemal trzy tysiące metrów kwadratowych. Znajdziemy tu wody termalne, ale także strefę leczniczą z wodą siarczkową i solankową. Poza wypoczynkiem w wodzie, Chochołowskie Termy zachęcają także saunami, strefą spa, siłownią i restauracją.
Jak daleko? 21,2 km, więcej na Termy Chochołowskie
Termy Szaflary strefa zewnętrzna i wewnętrzna
Termy Szaflary to zewnętrzna, jak i wewnętrzna strefa basenowa, a także SPA z saunami i gabinetami masażu.
Z myślą o dzieciach przygotowano zjeżdżalnie i brodziki. Dorośli docenią liczne hydromasaże i bicze wodne. Termy mają swoje saunarium oraz spa, gdzie jest możliwość skorzystania z masaży. Głodnym na ratunek przyjdą dwie restauracje.
Jak daleko? 12,7 km, więcej na Termy Szaflary
Wielka Krokiew miejsce dalekich lotów!
Wielka Krokiew w Zakopanem to skocznia narciarska, będąca nieodłącznym elementem tatrzańskiego krajobrazu. Jej historia sięga lat 20. XX wieku, kiedy to została zbudowana jako część infrastruktury sportowej przygotowanej na potrzeby rozwijającej się turystyki narciarskiej.
Od tego czasu Wielka Krokiew była świadkiem licznych zawodów i triumfów polskich skoczków narciarskich. Obecnie jest nie tylko miejscem sportowych zmagań, ale także atrakcją turystyczną, gdzie można podziwiać nie tylko imponującą konstrukcję skoczni, ale także malownicze widoki na Tatry.
Jak daleko? 2,9 km, więcej na Wielka Krokiew Zakopane
Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich
Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich to wyjątkowe wydarzenie, które co roku latem gości w Zakopanem. To jedyna okazja, by podziwiać wielobarwny korowód górali z różnych stron świata, odzianych w swoje tradycyjne stroje
Festiwal ma bardzo długą tradycję, która sięga czasów II Rzeczpospolitej. Miał już ponad 50 edycji i organizowany jest w drugiej połowie sierpnia. Podczas festiwalu, grupy z różnych krajów i kontynentów, prezentują na scenie swój folklor, walcząc o trofeum - złotą ciupagę.
Jak daleko? 15km, więcej na Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich
Morskie Oko - klasyk w górach
Morskie Oko to jedno z najpiękniejszych jezior w polskich Tatrach, otoczone majestatycznymi szczytami gór. To popularny cel wycieczek turystycznych, zapewniający niezapomniane widoki i możliwość wędrówki wśród dzikiej przyrody.
Szlak na Morskie Oko nie jest trudny (prowadzi do niego droga asfaltowa) ale jest dosyć długi. Spokojnie można się tam wybrać na rodzinną wycieczkę z dziećmi wieku szkolnym. Otoczenie Morskiego Oka robi niesamowite wrażenie, a najpiękniej jest tam jesienią, kiedy drzewa i krzewy nabierają bajecznych kolorów.
Jak daleko? 20 km, zarezerwuj Parking Palenica Białczańska
Muzeum Oscypka - zobacz, zrób i zjedz!
Muzeum Oscypka to miejsce, gdzie można poznać historię i tradycje wytwarzania tej wyjątkowej regionalnej przysmaki. Eksponaty, degustacje i warsztaty serowarskie umożliwiają głębsze zrozumienie kultury regionu.
W muzeum odbywają się pokazy wyrobu oscypka, którym towarzyszą ciekawe prezentacje opowiadające o tym skąd pasterze wzięli się pod Tatrami. Na miejscu można tez kupić prawdziwe góralskie sery. Wstęp do muzeum jest biletowany i warto zarezerwować sobie miejsce wcześniej. Pokazy odbywają się w kwietniu i w maju.
Jak daleko? 2,8 km, więcej na muzeumoscypka.pl/
Centrum Edukacji Przyrodniczej
Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego to miejsce, gdzie można zgłębić tajniki tatrzańskiej przyrody i ochrony środowiska.
Wystawy, warsztaty i interaktywne prezentacje pozwalają lepiej zrozumieć unikalny ekosystem Tatr. Jest to miejsce, które świetne sprawdzi się do dzieci w każdym wieku! Wstęp do Centrum jest darmowy, jednak warto pamiętać, że centrum jest zamknięte w niedziele i dodatkowo, warto zarezerwować wejście przez Internet. Zwiedzanie trwa ok. 2 godzin.
Jak daleko? 2,3 km, więcej na tpn.pl; zdjęcie - tpn.pl/
Tradycyjny góralski kulig
Kulig to niewątpliwe obowiązkowa atrakcja podczas pobytu w górach! Szczególnie warto wybrać się na kulig kiedy sprzyja pogoda, a Podhale zasypane jest śniegiem. Można wtedy doświadczyć niezwykłej atmosfery konnego przejazdu w saniach.
Kuligi w górach to obecnie bardzo bogata oferta obejmująca nie tylko przejazd saniami ale też biesiadę przy ognisku z góralską muzyką na żywo, pieczeniem kiełbasek i innymi rozgrzewającymi smakołykami. A co gdy nie ma śniegu? Nic straconego! Można przejechać się wozem. To również świetna atrakcja zwłaszcza dla dzieci!
Jak daleko? 4 km, więcej na kuligi.pl
Ośrodek Kotelnica Białczańska
Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska jest jednym z najbardziej znanych i popularnych w tej części regionu i nic w tym dziwnego, ponieważ proponuje doskonałe trasy dla całej rodziny.
Ośrodek oferuje trasy o różnym poziomie trudności, dlatego świetnie spędzą tam czas początkujący jak i zaawansowani narciarze i snowboardziści. Zachęcająca jest też oferta nowoczesnych gondoli, która zdecydowanie zwiększa komfort korzystania ze stoku. Na miejscu znajdziecie również snow park oraz kilkanaście kilometrów tras biegowych.
Jak daleko? 22,4 km, więcej na bialkatatrzanska.pl
Karczma u Daniela po sąsiedzku!
Karczma u Daniela znajduje się 180 metrów od naszego obiektu. Jest to klimatyczne miejsce, w którym można naprawdę dobrze zjeść.
Karczma u Daniela to klimatyczny lokal regionalny serwujący tradycyjne dania kuchni góralskiej i polskiej. Stąd nikt nie wyjdzie głodny, a dodatkowo z Karczmy roztacza się piękny widok na Tatry. Lokal może pomieścić ok. 100 osób.
Jak daleko? 180 m, więcej na FB Karczma u Daniela
Restauracja Borowianka
W resturacji Borowianka można zjeść wyśmienite dania kuchni tradycyjnej oraz smakowitą pizzę!
Restauracja to piekny wystrój i naprawdę smaczna kuchnia. Można tu wpaść na pyszne śniadanie lub obiad dla całej rodziny. Kuchnia serwuje dania też wegetariańskie, sałatki czy desery.
Jak daleko? 300 m, więcej na Restauracja Borowianka
Obrochtówka Zakopane
Tej restauracji chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, a to oczywiście za sprawą pewnego programu, który ukazał jej najlepsze strony!
Obrochtówka to restauracja z nietuzinkowym wystrojem, w której odnajdziecie wyśmienite smaki regionu. Polecamy słynne już placki po zbójnicku, moskole czy tradycyjną góralską kwaśnicę.
Jak daleko? 2,4 km, więcej na Restauracja Obrochtówka